Blog

Medzinárodný deň žien

Uznávaný sviatok venovaný nežnému pohlaviu alebo prežitok komunizmu? 

Milé ženy, slečny, dievčatá vašu odpoveď vopred poznám. Ktorá z nás sa nepoteší,keď si na ňu v tento deň muž spomenie.
Muži však žijú v predstave, že ak niečo chceme povieme to. My romantické duše zas milujeme ak nám muž daruje niečo spontánne, sám od seba. Trošku začarovaný kruh, že? Aj keď sa na začiatku zdalo, že tento článok je venovaný nám ženám opak je pravdou. Muži takže pozorne čítajte :) Nebudem vás tu trápiť článkom na dve strany, ale poskytnem vám minimálny návod ako nás urobiť šťastnejšie.
My ženy potrebujeme cez maličkosti cítiť, že vám na nás záleží. Nepotrpíme si na veľkých daroch, stačí nám ak viete čo máme rady, že poznáte veci, ktoré nás potešia. Ak nás dlhodobo zahŕňate pozornosťou, budete prekvapený akým úžasným spôsobom vám vieme pozornosť opätovať. Preto nám dajte pocítiť, že nás máte úprimne radi a že sme vo vašich životoch dôležité. A nemusíte to obmedzovať iba na deň venovaný nám ženám.
Milí muži, ešte jedna rada. Ako povedala Simone de Beauvoir, francúzska filozofka, spisovateľka: „Ženami sa nerodíme, ženami sa stávame.“, preto si vašu pozornosť zaslúžia všetky ženy vášho života. Manželky, dcéry, babky, sestry, mamy.

Čo darovať žene k MDŽ?       
Tým, že som na vás dnes taká milá, pripravila som si pre vás špeciálnu akciu. Ak si u mňa do 8. marca zakúpite dve darčekové sviečky v skle malé, dám vám ich tentokrát iba za 13,99€ ( pôvodná cena 15,80€ ) a ešte vám odrátam aj dopravu.( cena bez dopravy a zľavu vám odrátam po potvrdení objednávky.)
Teším sa na váš nákup a prajem vám ešte pekný voňavý zvyšok dňa.

Sviečky na adventnom venci
Sviečky na adventnom venci

Za sebou máme prvú adventnú nedeľu a doma nám horí prvá sviečka na adventnom venci.

Aký adventný veniec ste si tento rok vybrali Vy? Kúpený alebo ste dali prednosť vlastnej výrobe a tvorivosti? Ak ste sa rozhodli pre vlastnú výrobu, zvolili ste tu najlepšiu možnosť. Fantázii sa medze nekladú. Okrem ihličia môžete použiť vianočné ozdoby, sušené ovocie alebo napríklad slamené doplnky.

Aký by bol však adventný veniec bez sviečok? Pri ich výbere si treba dávať veľký pozor. Nie je jedno pre aký druh sviečok sa rozhodnete. Mnohí z nás si spríjemňujú Vianoce syntetickou vôňou, pritom málo kto z nás vie, koľko chemických látok sa za ňou skrýva.

Aj keď tieto látky nemajú výrazny vplyv na náš organizmus, všetko sa mení po ich zapálení. Horením sa môžu zmeniť na polycyklické aromatické uhľovodíky, ktoré majú karcinogénne účinky. Navyše, bežné sviečky, ktoré kupujeme, sú väčšinou vyrobené z parafínu, ktorý sa vyrába z ropy. Ak takéto sviečky zapálite, budete dýchať samé škodlivé látky. Vonné sviečky môžu spustiť široké spektrum zdravotných problémov.

Aké sviečky teda kupovať?

  • neparfumované sviečky
  • sójové sviečky
  • sviečky s knôtom, ktorý je vyrobený z bavlny alebo kombináciou bavlny a papierového jadra
  • naše ručne vyrábané sójové sviečky, kde je používaný výhradne 100% prírodný sójový vosk v kombinácii s olejmi najlepšej kvality
Sójové sviečky
Sójové sviečky

Ručne vyrábané sójové sviečky, kde pri ich výrobe je používaný výhradne 100% prírodný sójový vosk v kombinácii s olejmi najlepšej kvality. Sójový vosk je na rozdiel od parafínového šetrný k prírode.

Kombinácia vosku a olejov, ktoré sú pri výrobe používané zabezpečujú najdlhšie svietenie a najčistejšie horenie. Pre optimálne horenie boli vyvinuté vlastné knôty.

Zmes sójového vosku, ktorá sa používa má nižšiu teplotu horenia, takže sviečka nezhorí tak rýchlo a zároveň uvoľňuje omnoho krajšiu vôňu. Uvádzaný čas horenia, ktorý dosiahnete je minimálny. Až 99% sviečok horí omnoho dlhšie.

Náš príbeh
Náš príbeh

Všetko sa začalo v roku 2006, keď vznikla spoločnosť Isle of Skye Candle Company. Jej zakladateľom bol James, ktorý najprv pracoval pre spoločnosť na výrobu mydiel. Tam objavil svoje nadanie pre miešanie vôní.

Po zistení, že na trhu je nedostatok dobrých prírodných sviečok sa rozhodol založiť spoločnosť na ich výrobu. Už prvý predaj bol začiatok prekrásnej cesty. Sviečky Skye rozširujú distribúciu do predajní po celom Škótsku. Dopyt po sviečkach Skye vzrástol na historické maximá, otvára sa nová dielňa a obchody.

V roku 2012 spoločnosť vyhráva cenu v súťaži Scottish variety adwards a získava ocenenie za najlepšiu novú škótsku spoločnosť.

Po rokoch výskumu a testovania uviedli na trh nový produkt – trstinový difúzer, ktorý ponúka výborný spôsob ako bez námahy prevoňať Váš domov na viac ako 10 týždňov. Je takisto vyrobený použitím ekologických prírodných materiálov na báze sóje. V súčastnosti spoločnosť Bogner Vision ako prvá prináša tieto výnimočné sójové sviečky Skye aj na slovenský trh.

Používanie sviečky
Používanie sviečky

Pred každým zapálením sviečky skráťte jej knôt na cca 7mm. Udržujte sviečku čistú, bez kúskov zápaliek a odstrihnutých kúskov knôtu. Pre najlepší výsledok ju nechávajte zapálenú zakaždým aspoň 3 hodiny.

Umiestnite sviečku na teplovzdorný povrch, mimo prievanu, zdroja tepla ako aj čohokoľvek horľavého. S pohármi zaobchádzajte opatrne, môžu byť horúce. Zapálenú sviečku udržujte mimo dosahu detí a domácich zvierat.

Horiace sviečky musia byť umiestnené vo vzdialenosti minimálne 5 cm od seba. Sviečku prestaňte používať, keď v nej zostane približne 1 cm vosku, nakoľko pohár môže prasknúť. Horiacu sviečku nikdy nenechávajte bez dozoru.