BLOG
Sviečky na adventnom venci

Sviečky na adventnom venci

Za sebou máme prvú adventnú nedeľu a doma nám horí prvá sviečka na adventnom venci.

Aký adventný veniec ste si tento rok vybrali Vy? Kúpený alebo ste dali prednosť vlastnej výrobe a tvorivosti? Ak ste sa rozhodli pre vlastnú výrobu, zvolili ste tu najlepšiu možnosť. Fantázii sa medze nekladú. Okrem ihličia môžete použiť vianočné ozdoby, sušené ovocie alebo napríklad slamené doplnky.

Aký by bol však adventný veniec bez sviečok? Pri ich výbere si treba dávať veľký pozor. Nie je jedno pre aký druh sviečok sa rozhodnete. Mnohí z nás si spríjemňujú Vianoce syntetickou vôňou, pritom málo kto z nás vie, koľko chemických látok sa za ňou skrýva.

Aj keď tieto látky nemajú výrazny vplyv na náš organizmus, všetko sa mení po ich zapálení. Horením sa môžu zmeniť na polycyklické aromatické uhľovodíky, ktoré majú karcinogénne účinky. Navyše, bežné sviečky, ktoré kupujeme, sú väčšinou vyrobené z parafínu, ktorý sa vyrába z ropy. Ak takéto sviečky zapálite, budete dýchať samé škodlivé látky. Vonné sviečky môžu spustiť široké spektrum zdravotných problémov.

Aké sviečky teda kupovať?

  • neparfumované sviečky
  • sójové sviečky
  • sviečky s knôtom, ktorý je vyrobený z bavlny alebo kombináciou bavlny a papierového jadra
  • naše ručne vyrábané sójové sviečky, kde je používaný výhradne 100% prírodný sójový vosk v kombinácii s olejmi najlepšej kvality